۰

کفش اطفال

بسیاری از دفورمیتی هایی که در پای کودکان وجود دارد با مداخلات ارتوز قابل درمان می باشد. این مداخلات شامل انواع وسایل کمکی (بریسها ) و کفش و کفی طبی می باشد. یک پای بدشکل، بیومکانیک تمام مفاصل بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. ادونس کلینیک به عنوان یک مرکز کفش طبی در تهران می تواند راه حل این مشکل باشد. قطعا راه رفتن با یک پای بدشکل می تواند صدمات جبران ناپذیری به مفاصل وارد کند. زانو ها، هیپ و ستون مهره ها به طور مستقیم تحت تاثیر کف پا قرار میگیرند. با کفش ارتوپدی می توان به طور ایده آلی انحرافات و بدشکلی های پا را مهار کرد. مداخلات حوزه کفش ارتوپدی در صورتی که در سن مناسب و طی یک دوره درمان درست و دقیق انجام گیرد می تواند بسیار موثر باشد.

کفش اطفال | آسمان فیت پا

آسمان فیت پا

لزوم استفاده از کفش طبی برای کودکان

کفش طبی کودکان، با شروع اولین گام های یک کودک، اهمیت بیشتری پیدا می کند. پا، ساختار پیچیده ای از مجموعه ی استخوان ها، غضروف ها، تاندون ها و رگ های عصبی و خونی است. در هنگام تولد، استخوان ها در پای نوزاد هنور به طور کامل تشکیل نشده اند وعمدتا غضروف هستند. همانطور که پا رشد می کند غضروف ها شروع به تغییر کرده و کم کم به استخوان تبدیل می شوند تا همراه با رشد کودک، پا مستحکم تر شود. اکثر کودکان هنگام تولد و مدتی بعد کف پایشان مسطح است و قوس میانی پا هنوز تشکیل نشده است و پا با یک لایه ی چربی محافظت می شود. حتی پس از ۲ سالگی نیز استخوان ها قوا و استحکام لازم را ندارند و تا ۱۸ سالگی، سخت تر و سخت تر می شوند تا به رشد کامل برسند. کفش طبی کودکان و عملکرد آن ها، در سال های اولیه رشد پای کودک (۲سال اول) ، بیشتر محافظت از برخورد اشیای اطراف و محافظت از سرما و گرما است. در هنگام تولد، پاها بسیار نرم و انعطاف پذیر هستند و بنابر این بسیار آسیب پذیر خواهند بود. در ماه های اول تولد و در محیط داخلی خانه برای راه رفتن نیازی به کفش نیست و اجازه بدهید که کودک با پاهای برهنه راه برود. راه رفتن با پای برهنه در محیط داخلی منزل، باعث می شود تا عضلات و رباط های پای یک کودک، بهتر رشد کنند و قوی تر شوند.

نشانه های ناهنجاری پاها در کودکان

 نکاتی در رفتار کودکان در سنین نوپایی، زمانی که هنوز قادر به صحبت و شکایت از درد نیستند وجود دارد که والدین می توانند با دقت در رفتار کودکان نسبت به بروز مشکلات پای نوزادان و کودکان، آگاه شده و با مراجعه به متخصصین پاپزشکی در صدد رفع آن برآیند. برجسته ترین نکاتی که می تواند والدین را نسبت به ناهنجاری های پای کودکان آگاه کند عبارتند از: ۱- کودکان از خستگی پاهایشان شکایت می کنند و رغبتی برای راه رفتن ندارند. ۲- کودک هنگام راه رفتن، بر روی انگشتان پا راه می رود و در عین حالی که می تواند روی پاهایش بایستد و راه برود، بیشتر تمایل دارد با زانوهایش راه برود. کفش طبی کودکان و تهیه ی آن در این سن مشکلات خاص خودش را دارد. اندازه و سایز پا و به تبع آن سایز و قالب کفش در کودکان نوپا هر ۲ تا ۳ ماه تغییر می کند. در بچه های ۲ تا ۳ سال هر ۳ تا ۴ ماه و درکودکان بالای ۴ سال، قالب و سایز پا، هر ۴ تا ۶ ماه یکبار تغییر می کند. این تغییر سایز پا، باعث می شود که هزینه ی تهیه ی کفش طبی کودکان، افزایش یابد.
کفش طبی مناسب برای کودکان در سنین مختلف ۱- از تولد تا ۱۸ماهگی در این سن، کودکان بیشتر چهار دست و پا راه می روند و به کفش نیاز ندارند مگر برای محافظت از سرما و گرما که در صورت اقدام برای خرید، کفش طبی کودکان در این سن بایستی بسیار انعطاف پذیر باشد. یک کفش مناسب برای استفاده در این سن باید آنچنان نرم و انعطاف پذیر باشد که کفش، هیچ گونه مقاومتی در برابر چرخش و خم و راست شدن پای کودک نداشته باشد، درست مانند زمانی که پا برهنه است. به این مدل از کفش طبی کودکان، کفش پیش از قدم زدن گفته می شود.


کفش طبی بچه گانه | آسمان فیت پا
خرید کفش طبی کودکانه | آسمان فیت پا
خرید کفش اطفال | آسمان فیت پا

۲- از ۲سالگی تا مدرسه کفش طبی کودکان در این سن بایستی سبک و متناسب با پای کودک باشد. زیرا در این سن کودکان از انرژی بسیار زیادی برخوردارند و به تبع آن بسیار پر تحرک هستند. کفش های کتانی چرمی می توانند بهترین انتخاب ما برای این سن باشند. زیرا چرم، باعث انعطاف پذیری و تبادل حرارتی و تنفسی بیرون و داخل کفش می شود و کتانی برای اینکه سبک تر هستند. ۳- کودکان مدرسه ای مهمترین خصوصیت در انتخاب کفش طبی کودکان مدرسه ای، در نظر داشتن طول، عرض وعمق مناسب کفش، در این سن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. همچنین داشتن قدرت زیاد در جذب و دفع فشار ناشی از جست و خیزها و پرش های ناگهانی است. در این سن، کفش طبی کودکان می تواند گزینه های مختلفی اعم از کفش های ورزشی، پیاده روی و همچنین صندل باشد. در این سن یک کفش بایستی سبک، انعظاف پذیر و رویه ی کفش طبی کودکان در این سن بایستی از قابلیت تهویه و تبادل حرارتی مناسب برخوردار باشد.

کفش طبی کودکان و مراحل ساخت آن

کفش طبی کودکان و ساخت آن برای کودکان، نیاز به داشتن تخصص وافی درباره ی خصوصیات پزشکی پای کودکان و آگاهی کافی از صنعت ساخت کفش مخصوص کودکان را دارد. قالب کفش طبی پای کودکان برخلاف افراد بزرگسال همواره بایستی کمی در حدود یک سانتی متر بزرگتر باشد تا بین آخرین نقطه ی پنجه ی پا و نوک کفش فاصله باشد. کفش طبی کودکان و مراحل ساخت آن، به دلیل خصوصیات خاص رفتاری کودکان و نا آرام بودن آن ها در محیط هایی غیر از خانه، وقت گیر تر و سخت تر از ساخت کفش طبی برای افراد بزرگسال می باشد. ۱- مراجعه به کلینیک های خوشنام و متخصص در امر ساخت کفش طبی و تهیه ی اسکن ۳ بعدی از کف پا در جهت اندازه گیری طول و عرض پا و آگاهی یافتن از قوس های میانی پا و برآمدگی های مختلف کف پا. ۲- تفسیر نتایج حاصل از اسکن پا توسط متخصصین پا پزشکی و شبیه سازی کامپیوتری بر اساس داده های نرم افزارهای شبیه ساز و سفارش کفش طبی مورد نظر جهت تهیه ی قالب کفش. ۳- طراحی قالب کفش طبی بر اساس خصوصیات پای مورد نظر و ارایه آن به کارگاه ساخت کفش طبی

خرید کفش طبی کودکان | آسمان فیت پا

کفش طبی کودکان | آسمان فیت پا

اهمیت کفش طبی کودکان

کودکان معمولا راه رفتن را حدود یک سال پس از تولد آغاز می کنند. البته پیش از آن نیز از پاهای خود به ویژه در مراحل روی زمین خزیدن و چهاردست و پا رفتن استفاده می کنند اما مرحله ی مهم استفاده از پاها که در آن کف پا بر زمین قرار می گیرد و متحمل وزن بدن می شود، حدود یک سالگی و مرحله راه رفتن است. اگر کودکی در همان آغاز راه رفتن مشکلی در پاها داشته باشد، چنانچه به بررسی مشکل و تهیه کفش طبی کودکان اهمیت داده نشود، این مشکل تا سنین بالاتر با او خواهد ماند در حالی که نقاطی که در سنین پایین به صورت نرم و غضروفی بوده اند، به مرور استخوانی و سخت شده و تا پایان عمر، مشکلً دار باقی می مانند. ناهنجاری در ناحیه ی پا و اختلالات راه رفتن می تواند عامل ایجاد ناهنجاری های بعدی در نواحی بالاتر بدن و کمر و ستون فقرات باشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آسمان فیت آسیا می باشد.