۰

انواع دمپایی و صندل طبی

اگر شما در مناطق گرمسیر زندگی کنید یا فقط چند ماه از سال آب و هوای منطقه شما گرم باشد، یک جفت صندل راحت در این هوای گرم لازم خواهید داشت. پاپوش مجموعه ای فوق العاده از صندل های لاانگشتی، ساده و پاشنه بلند با طرح های متخلف به شما ارائه می نماید تا بهار و تابستان مجلل و خوشی داشته باشید! اگر شما به دنبال کفش هایی برای استفاده در فصول گرم هستید که هم زیبا باشند و هم احساس خوبی از پوشیدن آنها داشته باشید یکی از صندل های طبی زنانه را انتخاب کنید.معمولاً خانم ها به شکل ظاهری صندل و دمپایی که می پوشند بسیار اهمیت می دهند و همین باعث می شود صندل ها را فقط به خاطر ظاهر زیبایشان انتخاب کنند. بعضی از این صندل ها حمایت کافی را برای کف پای خانم ها فراهم نمی کند و باعث ایجاد انواع مشکلات پا می شود؛

انواع دمپایی و صندل طبی | آسمان فیت پا

صندل های دیابتی مردانه و زنانه | آسمان فیت پا

صندل های دیابتی مردانه و زنانه

صندل های دیابتی برای پاهای دیابتی حساس مناسب هستند. از آنجا که بسیاری از پاهای دیابتی دیرتر بهبود یافته و نسبت به گرما، اصطکاک و آسیب دیدگی و جراحات ناشی از اجسام خارجی حساسیت مضاعفی دارند، استفاده از صندل های دیابتی به جای صندل های طبی برای افزایش راحتی و حفاظت از پاها توصیه می شود. گفته می شود که شما نباید فقط به دلیل ابتلا به دیابت از پوشیدن صندل چشم پوشی کنید. این نوع صندل ها برای محافظت از پاها، بهبود و تسهیل گردش جریان خون و کاهش آسیب دیدگی های عصبی در پاها انتخاب بسیار خوبی در فصول گرم تابستانی هستند. اگر شما سابقه ابتلا به مشکلات شدید دیابتی در پای خود مانند زخم های دیابتی پا دارید قویاً توصیه می شود که قبل از پوشیدن صندل های دیابتی با پزشک خود مشورت کنید.

صندل کف پای صاف

مناسب ترین صندل ها برای افراد مبتلا به اورپرونیشن اگر کف پای شما صاف بوده یا از درد مرتبط با اورپرونیشن رنج می برید و تمایل به استفاده از صندل نیز دارید، باید از کفش های مناسب استفاده کنید. به طور کلی، باید صندل هایی انتخاب کنید که قوس مناسب داشته اما این همه مسئله نیست. یک صندل باید جذب کننده ضربه باشد و فشار وارده به پاها را به حداقل برساند. این صندل ها باید در صورت امکان معمولاً با استفاده از پدها و کفی ها پاهای شما را در وضعیت مناسب قرار داده تا مچ شما به سمت خارج چرخش پیدا نکند. مناسب ترین دمپایی و صندل برای هالکوس والگوس یا قوز شست پا هالکوس والگوس یا قوز شست پا یک عارضه دردناک است. استفاده از صندل ها یا دمپایی هایی که فشار وارده به زیر انگشت شست پا را کاهش می دهند می توانند به کاهش درد این عارضه کمک کنند. برای این منظور صندل ها باید یک قوس راحت متناسب با قوس پا داشته باشند. این نوع از صندل ها با قوس طراحی شده می توانند فشار را از مفصل انگشت شست پا به قوس پا منتقل کنند. صندل های طبی بهترین گزینه برای پینه پا بوده زیرا یک لایه قوس حمایتی دارند. این نوع صندل ها، طرح های متفاوتی دارند. این صندل ها و دمپایی ها به گونه ای طراحی شده اند که قوس آنها متناسب با قوس پا بوده و حداکثر حمایت و ثبات را ایجاد کرده و فشار وارده بر مفصل انگشت شست پا را کاهش می دهند.
مناسب ترین صندل ها برای افراد مبتلا به اورپرونیشن اگر کف پای شما صاف بوده یا از درد مرتبط با اورپرونیشن رنج می برید و تمایل به استفاده از صندل نیز دارید، باید از کفش های مناسب استفاده کنید. به طور کلی، باید صندل هایی انتخاب کنید که قوس مناسب داشته اما این همه مسئله نیست. یک صندل باید جذب کننده ضربه باشد و فشار وارده به پاها را به حداقل برساند. این صندل ها باید در صورت امکان معمولاً با استفاده از پدها و کفی ها پاهای شما را در وضعیت مناسب قرار داده تا مچ شما به سمت خارج چرخش پیدا نکند. مناسب ترین دمپایی و صندل برای هالکوس والگوس یا قوز شست پا هالکوس والگوس یا قوز شست پا یک عارضه دردناک است. 


صندل کف پای صاف | آسمان فیت پا
صندل زنانه | آسمان فیت پا
صندل راحتی | آسمان فیت پا

دلایل زیادی برای پوشیدن صندل و کفش‌های طبی وجود دارد. صندل‌های طبی کمی با صندل‌های معمولی تفاوت دارند و پوشیدن آنها راحت‌تر از سایر صندل‌ها است. صندل‌های طبی در اشکال و انواع مختلفی وجود دارند. بنابراین فقط باید به میزان محافظت این صندل‌ها از پا اهمیت داد. اکثر پزشکان معتقدند که صندل‌های معمولی از پا محافظت نمی‌کنند و می‌توانند باعث بروز برخی مشکلات شوند. صندل‌های طبی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که از پا محافظت کنند و باعث راحتی فرد شوند. در مواردی که بیمار دچار مشکلات کف پا مانند التهاب شدید فاسیای کف پا است پوشیدن صندل‌های طبی توصیه می‌شود. هنگامی که از صندل‌های فاقد کفی طبی استفاده می‌کنید پای خود را مستعد درد و آسیب‌های متعدد می‌نمایید. پوشیدن کفی‌های طبی برای افرادی که دچار پای دیابتی هستند اهمیت زیادی دارد زیرا باعث احساس راحتی می‌شود و از کف پا محافظت می‌کند.مهمترین نکته در خصوص صندل‌های طبی این است که باعث بهبود نحوه راه رفتن و قرار دادن پا در وضعیت مناسب است که متعاقبا قوزک پا نیز در وضعیت صحیح قرار می‌گیرد. هنگامی که از صندل‌های غیرطبی استفاده می‌کنید پاهای شما هم سطح زمین خواهند بود و فشار زیادی به قوزک، زانو و کمر شما وارد می‌شود. متخصصان توصیه می‌کنند که فقط مدت کوتاهی از صندل‌های غیرطبی استفاده کنید. در صورتی که از مشکلات پا و ساق رنج می‌برید می‌توانید به کلینیک چند تخصصی پا امید مراجعه کنید. صندل‌های طبی در مدل‌های مختلف موجود و مطابق با ساختار پای شما موجود است. 

مزایای استفاده از کفی طبی

صندل‌های طبی نسبت به صندل‌های معمولی مزایای زیادی دارند: صندل‌های طبی باعث اصلاح وضعیت پا می‌شوند. این صندل‌ها به منظور کاهش فشار در قوزک پا، زانو و کمر به انطباق کف پا با اعضای پایین تنه می‌پردازند. صندل‌های طبی باعث احساس راحتی کل بدن می‌شوند. راه رفتن توسط این صندل‌ها بسیار راحت است و باعث احساس آرامش در طول روز می‌شود. بدن در وضعیت بسیار مناسبی قرار می‌گیرد و بین اعضای آن هماهنگی و انطباق برقرار می‌شود. افرادی که از صندل‌های طبی استفاده می‌کنند متوجه خواهند شد که راه رفتن با صندل‌های طبی بسیار لذت‌بخش است و با کاهش فشار، به حفظ قوس پا کمک می‌کند. از چرخش بیش‌از‌حد پا جلوگیری می‌شود پاشنه اکثر صندل‌های طبی شبیه فنجان است این ساختار به کنترل حرکت و حفظ تعادل بیمار کمک می‌کند. کف صندل‌های طبی محکم و بادوام است و برخلاف صندل‌های غیرطبی که کفی نازکی دارند، از کف پا محافظت می‌کنند. در گذشته اگر فرد قصد داشت مسافت زیادی را پیاده برود، هنگام راه رفتن پایش عرق می‌کرد و کفش او گرم می‌شد. اما صندل‌های طبی با ایجاد راحتی پا در مسافت‌های طولانی، گرم نمی‌شوند و همواره خنک می‌مانند.

کفی طبی | آسمان فیت پا

آسمان فیت پا

چرا صندل‌های محافظ قوس پا اهمیت زیادی دارند؟

اکثر صندل‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که نسبت به کفش‌های قدیمی سبک‌تر و منعطف‌تر باشند. در نتیجه صندل‌های طبی از قوس پا محافظت می‌کنند. قوس پا مهمترین قسمت از ساختار پا می‌باشد. قوس کف پا به ازای هر مایل پیاده‌روی ۲۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ پوند فشار را تحمل می‌کند و فشار را جذب و به سایر قسمت‌های پا منتقل می‌کند. پوشیدن صندل‌های طبی که قوس مناسبی ندارند باعث بروز مشکلات متعدد اسکلتی ماهیچه‌ای می‌شود. خوشبختانه کفی‌های طبی رایج‌ترین نوع از ارتروزهای کاربردی هستند و با تغییر وضعیت بدن هنگام راه رفتن به بهبود انطباق پا و کفش کمک می‌کند. کفی و صندل‌های طبی هنگام راه رفتن، ورزش کردن و غیره از چسبیدن قوس پا به زمین جلوگیری می‌کنند در نتیجه بافت‌های پا تحت فشار قرار نمی‌گیرند.
صندل‌های طبی کاربردهای تسکین‌دهنده متعددی برای پا دارند. مزایای استفاده از این کفی‌ها عبارتند از: کاهش پا درد، اصلاح وضعیت پا و جلوگیری از آسیب‌دیدگی بافت‌های نرم مانند آونگ کف پا یا ساق پا، بهبود عملکرد انحراف و چرخش لگن.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آسمان فیت آسیا می باشد.